Co obejmuje ubezpieczenie flotowe?

Firmy, które posiadają flotę samochodową nie muszą ubezpieczać każdego pojazdu oddzielnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych, ubezpieczyciele oferują ubezpieczenia flotowe. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla firm spedycyjnych oraz transportowych. Co obejmuje ubezpieczenie flotowe? Podstawowe ubezpieczenie flotowe obejmuje polisę odpowiedzialności cywilnej.

Jednakże można je rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne. Istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia AC w ramach ubezpieczenia flotowego, co ma duże znaczenie dla aut, które zostały zakupione na kredyt lub w leasingu. Ponadto można wykupić dla całej floty ubezpieczenie assistance, które zagwarantuje pomoc podczas awarii na trasie. Poza tym w zależności od preferencji można zwiększyć zakres świadczeń o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla osób podróżujących pojazdem, szyb oraz ochronę dodatkowego wyposażenia.

Ubezpieczenie flotowe jest niezwykle korzystną ofertą dla firmy, ponieważ jest to rozwiązanie tańsze niż gdyby kupować polisę osobno dla każdego pojazdu. Trzeba wiedzieć, że z ubezpieczeniem flotowym można liczyć na uproszczone rozpatrzenie spraw przez ubezpieczyciela i szybką likwidację szkód, co ma duże znaczenie, gdy pojazdy są narzędziem pracy i źródłem dochodu. Zatem to, co wchodzi w zakres ubezpieczenia flotowego zależy tylko i wyłącznie od właściciela firmy i jego preferencji oraz potrzeb. Można dowolnie rozszerzać polisę o inne ubezpieczenia.

.