Składki ubezpieczenia Assistance

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest dla wielu właścicieli samochodów całkiem sporym kosztem. To sprawia, że duża część kierowców rezygnuje z dodatkowych ubezpieczeń, nie zastanawiając się nad ich ceną oraz korzyściami, jakie mogą przynieść. Statystyki pokazują, że niewiele osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia Assistance.

Przedstawiamy kilka informacji na temat opłat, jakie należy uiścić za tę polisę. Ubezpieczenie Assistance to gwarancja pomocy technicznej oraz medycznej w razie nagłej awarii na drodze bądź wypadku. Można liczyć na takie świadczenia jak holowanie, naprawa usterki czy samochód zastępczy.

Przede wszystkim cena polisy nie jest odgórnie ustalona. Zatem w towarzystwach ubezpieczeniowych można spotkać się z najróżniejszymi kwotami. Trzeba wiedzieć, że wysokość składki waha się ze względu na zakres ubezpieczenia.

Oznacza to, że nie zawsze najniższy koszt polisy będzie najlepszym rozwiązaniem. Poza tym ubezpieczyciele często oferują pakiet Assistance w różnych wariantach i przy wybieraniu opcji dodatkowych wysokość składki również będzie wzrastać. Ponadto cena będzie zróżnicowana w zależności od długości okresu ubezpieczenia.

Okresy kilkutygodniowe, które cieszą się dużą popularnością w miesiącach wakacyjnych, kiedy wiele osób podróżuje samochodem, są zazwyczaj droższe niż wykupienie ubezpieczenia na rok. Należy wiedzieć, że sposobem na uzyskanie taniej polisy Assistance może być wykupienie jej w pakiecie z OC i AC. Wtedy cena może wynosić kilka złotych w skali miesiąca.

Podobnie może być z zakupem przez Internet..