Ubezpieczenia OC dla firmowych aut

Każdy właściciel auta ma obowiązek ubezpieczyć pojazd wykupując polisę odpowiedzialności cywilnej, ponieważ za brak posiadania ubezpieczenia OC grożą wysokie kary finansowe. Obowiązek ten dotyczy również właścicieli firm, którzy dysponują autami firmowi. Udając się do ubezpieczyciela w celu wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, warto podpytać o ofertę dla właścicieli firm.

W zależności od zakładu ubezpieczeniowego można spotkać się z propozycjami dla małych, średnich bądź dużych firm. Ubezpieczenie OC chroni przed finansowymi konsekwencjami spowodowanych szkód. Wielu przedsiębiorców posiada kilka aut firmowych i z tego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe kierują do nich specjalną ofertę.

Właściciele firm zarządzający flotą co najmniej pięciu aut mogą wykupić ubezpieczenie OC w ramach ubezpieczenia flotowego. Na czym to polega? Zawiera się jedną polisę dla wszystkich pojazdów. Oznacza to, że podpisuje się jedną umowę dla wszystkich aut oraz płaci jedna składkę, której wysokość jest uzależniona od liczby pojazdów, które ma objąć ubezpieczenie, marki oraz roku.

Oczywiście, jeśli firma będzie w posiadaniu ciągnika siodłowego bądź autobusu koszt ubezpieczenia będzie większy. Jednakże trzeba wiedzieć, że i tak jest to bardziej atrakcyjna oferta niż gdyby kupować osobną polisę dla każdego z pojazdów, zatem można zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz czasu potrzebnego na załatwianie formalności dla każdego auta. Poza tym ubezpieczenie aut w taki sposób zapewnia szybką likwidację szkód dzięki uproszczonym procedurom.

.